Strasbourg bez Prcića savladao Toulouse, Monaco trijumfovao kod Amiensa

U terminu od 20 sati odigrane su četiri utakmice 17. kola francuske Ligue 1.

Monaco je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Amiensa sa 3:0, a Kneževi su meč riješili u drugom poluvremenu. Od 62. do 69. minute postigli su tri gola, a strijelci su bili Ben Yedder, Maripan i Keita.

Toulouse je trijumfovao protiv Toulousea (4:2), a domaći su bili i ovaj put bez Sanjina Prcića, koji ima probleme sa povredom leđa. Gosti su poveli već u trećoj minuti pogotkom Isimat-Mirina, ali Strasbourg je brzo preokrenuo, a strijelci su bili Kone i Thomasson u sedmoj i 26. minuti.

Nakon tri minute igre u drugom dijelu Ajorque je pogodio za 3:1, ali je samo dvije minute poslije Said je vratio goste u igru. Ipak, Mothiba je pogotkom u 75. minuti za 4:2 riješio pitanje pobjednika.

Nica je bila ubjedljiva protiv Metza (4:1). Cyprien je postigao dva gola za domaće, a po jedna su dodali Ganago i Lees Malou, dok je Niane bio strijelac za goste. Rennes je savladao Angers sa 2:1, a oba pogotka za domaće postigao je Niang, dok je za goste strijelac bio Alioui.