Stara dama porazom u Sevilli izgubila lidersku poziciju, Andalužani u Evropskoj ligi

Sevilla-Juventus 1:0 (Llorente 65’)

Fudbaleri Seville su pobjedom (1:0) nad Juventusom ostvarili plasman u Evropsku ligu.

U 17. minuti Dybala je šutirao sa 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola da bi već u sljedećoj minuti Sturaro šutirao glavom, ali je golman Seville bio na visini zadatka.

Igrala se 18. minuta susreta kada je Buffon sjajno odbranio pokušaj Llorentea da bi šest minuta poslije Morata dobio sjajnu loptu u šesnaestercu, ali je promašio nemoguće.

U 31. minuti Fernando Llorente je dobio odličnu priliku za postizanje gola, ali je ponovo Buffon bio uspješniji da bi deset minuta poslije Dybala šutirao iz slobodnjaka, ali je Rico odbranio njegov udarac.

Prvu šansu u nastavku su imali domaći i to preko Banege u 61. minuti, ali je i ovaj put Buffon bio na visini zadatka da bi četiri minute poslije Konoplyanka sjajno uposlio Llorentea koji je napokon savladao danas odličnog Buffona.

Mogla je Stara dama do poravnanja u 82. minuti susreta, ali je šut Dybale sa 20 metara pogodio prečku da bi dvije minute poslije Coke postigao drugi pogodak za domaće, ali je on poništen zbog ofsajda.

U 86. minuti susreta posljednju šansu na utakmici imao je Gameiro, ali je njegov šut otišao pored gola golmana Juventusa. Do kraja je ostalo 1:0.

Manchester City-Gladbach 4:2 (Silva 16’, Sterling 80’, 81’, Bony 85’; Korb 19’, Raffael 43’)

Ludu utakmicu smo vidjeli na Etihadu gdje je Manchester City do 80. minute gubio 1:2, ali je u svega pet minuta postigao tri gola i ostvario trijumf u ovom meču.

Već u petoj minuti susreta Julian Korb je šutirao iznad gola domaćih da bi u 16. minuti susreta David Silva kaznio promašaj Korba i doveo Građane u vodstvo, a tri minute kasnije Korb se iskupio za promašaj i izjednačio rezultat.

U 43. minuti susreta gosti stižu do potpunog preokreta i to preko Raffaela koji je na asistenciju Fabiana Johnsona pogodio mrežu Harta.

Igrala se 63. minuta susreta kada je Sterling primio loptu u šesnaestercu, ali je Sommer sjajno intervenisao baš kao i četiri minute poslije kada je ponovo šutirao Sterling.

Ipak, reprezentativac Engleske je uspio u 80. minuti konačno savladati Sommera da bi već u sljedećem napadu Wilfried Bony asistirao Sterlingu koji je u potpunosti preokrenuo rezultat na Etihadu.

Četvrti pogodak Građani su postigli u 85. minuti susreta, a strijelac je bio Wilfried Bony. Do kraja nije bilo promjene rezultata, te je ostalo 4:2.