Stara dama pobjedom nad Građanima plasirala se dalje i zasjela na prvo mjesto

Manchester City je mogao do vodstva u 17. minuti protiv Juventusa, ali Fernandinho nije iskoristio dobru priliku. Samo minutu poslije uslijedila je kazna. Alex Sandro je upislio Marija Mandžukića koji je pogodio za vodstvo Stare dame.

Joe Hart je hrvatskom napadaču odbranio pokušaj u 28. minuti. Do kraja poluvremena nije bilo značajnijih dešavanja. U 54. minuti Fernandinho nije iskoristio novu šansu, a dvije minute poslije Stefano Sturaro je pogodio okvir gola. Do kraja utakmice nije bilo promjena.

Borussia Monchengladbach je savladala Sevillu sa ubjedljivih 4:2. Stindl je pogodio za vodstvo domaćih u 29. minuti. Johnson je povidio na 2:0 u 68. minuti, a deset minuta poslije Rafafel pogađa treći put mrežu Andalužana. Vitolo je smanjio na 3:1, da bi Stindl postigao drugi gol u 83. minuti. Konačnih 4:2 postavio je Banega iz penala u 91. minuti.