Srbijanskim košarkašicama bronza na Evropskom prvenstvu na kojem su bile domaćin

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je večeras treće mjesto na Evropskom prvenstvu, nakon ubjedljive pobjede nad Velikom Britanijom u Beogradu.

Utakmica u Areni u Beogradu je završena rezultatom 81:55 (25:16, 15:17, 21:6 i 20:16) za Srbiju.

Košarkašice Srbije bile su bolje u prvoj četvrtini za devet poena, dok je u drugoj četvrtini bila bolja reprezentacija Velike Britanije.

Ženska reprezentacija Srbije opet je preuzela vodstvo u drugom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 21:6.

U posljednjoj četvrtini, Srbija je bila bolja za četiri poena od Engleske.

Najefikasnija za Srbiju je bila Sonja Petrović sa 14 poena, a Nevena Jovanović postigla je 11 poena.

U ekipi Velike Britanije najviše poena je postigla Temi Fagbenle sa 23 poena.