Sparsi nakon produžetaka pred navijačima savladali Široki, Igokea ubjedljiva protiv Leotara

Odigrane su dvije utakmice Lige 6 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine, a Sparsi su nakon produžetaka savladali Široki na gostovanju, dok je Igokea bila bolja od Leotara na svom terenu.

Sparsi su salvili na gostovanju kdo Širokog Brijega pred navijačima (97:99), jer su domaći uz odobrenje pustili u prodaju određeni broj ulaznica. Rezultat je bio u egalu u prvoj četvrtini, a onda su Sparsi u drugoj dionici došli i do dvocifrene prednosti, međutim na odmor su otišli sa šest poena “viška” (39:45). U trećem peridu sarajevski klub je igrao sjajno i u posljednjih deset minuta ušao je sa 15 poena prednosti (60:75).

Sparsi su imai prednost od 80:83 nešto manje od tri minute prije kraja, a onda je nakon greške Gegića trojkom poravnao Rambert. Potom je promašio Hasandić, a Buljević je sa dva poena donio prednost Širokom. Gegić je osam sekundi prije kraja realizovao slobodna bacanja, a Drežnjak je promašio šut za dva poena i sa 85:85 ušlo se u produžetke.

U produžetku domaći su došli do pet poena prednosti, ali Sparsi su trojkom Hasandića pola minute prije kraja došli do prednosti od 94:96. Uslijedio je pogodak za tri poena Drežnjaka na drugoj strani. Ipak, istom mjerom je uzvratio Klavžar i donio Sparsima pobjedu od 97:99.

Prvo ime susreta bio je Gegić sa 31 poenom, sedam skokova i četiri asistencije, a Buza je dodao 15 poena, sedam skokova i tri asistencije. U ekipi najefikasniji bio je Drežnjak sa 25 poena, šest skokova i dvije asistencije, a Rembert je dodao 25 poena.

Igokea je ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Leotara na domaćem parketu (89:65). Ekipa iz Trebinja imala je prednost tokom prve dvije četvrtine, ali od treće dionice pitala se samo jedna ekipa i Igosi su na kraju ostvarili siguran trijumf.

Ilić je vodio Igokeu sa double-double učinkom. Imao je 17 poena i deset skokova, a Clemmons je dodao 15 poena i tri asistencije. Kod Leotara po 14 poena postigli su Đurasović i Mijović, dok je Talić dodao 12.