Sparsi i dalje bez pobjede: Split boljom igrom u drugom poluvremenu došao do trijumfa

Košarkaši Splita savladali su Sparse rezultatom 84:70, u susretu 5. kola ABA 2 lige.

Naš predstavnik odigrao je solidno prvo poluvrijeme nakon kojeg je gubio sa 39:37, ali Splićani su u nastavku zaigrali nešto bolje i ipak su opravdali ulogu favorita.

Tomisalv Gabrić sa 19, Mate Kalajžić sa 16 i Pavle Marčinković sa 14 poena bili su najbolji u domaćem sastavu.

U redovima bh. viceprvaka, koji je doživio i peti poraz u isto toliko utakmica, istakli su se Nedim Buza sa 17, Adin Vrabac sa 13 i Nejc Klavžar sa 12 koševa.