Spars savladao bivšeg prvaka Evrope usred Splita i poveo u baražu za plasman u ABA ligu

Spars je došao do velike pobjede u doigravanju za ABA ligu naredne sezone, a sarajevski klub je pobijedio bivšeg prvaka Evrope u Splitu. Bh. predstavnik savladao je Split rezultatom 70:76 prvoj utakmici, a drugi susret je za tri dana u Sarajevu, kada će Sparsi imati priliku trijumfom osigurati plasma u elitu.

Iako je Split došao brzo do šest poena razlike u prvoj četvrtini, Sparsi su uspjeli preokrenuti i ovaj period dobiti sa četiri poena razlike (22:26). Sarajevski klub je uspio sačuvati prednost do odlaska na odmor, ali su imali samo poen “viška” 46:49.

Sparsi su otišli na +7 u trećoj dionici, no Split je uspio ući u posljednjih deset minuta sa neriješenim rezultatom. Perković je promašio trojku na 1:40 do kraja, a onda je Klavžar pogodio dva slobodna bacanja. Nakon izgubljene lopte Splita, Orelik je pogodio trojku za 70:76 i tada je sve bilo jasno. To je na kraju bio i konačan rezultat.

Kamenjaš je predvodio Sparse do pobjede sa 19 poena, pet skokova i asistencijom, a Hasandić je dodao 14 poena i pet asistecije. Gegić je završio utakmicu sa 12 poena, pet skokova i asistecijom. Klavžar je dodao deset poena, tri skoka i asisteciju.

U poraženoj ekipi Luković je imao učinak od 19 poena, devet skokova i tri asistencije, a pratio ga je Babić sa 15 poena, 11 skokova i dvije asistencije.