Španac prvijencem donio pobjedu Marseilleu na Velodromeu protiv Troyesa

Marseille je ostvario minimalnu pobjedu protiv Troyesa na Velodromeu u utakmici 15. kola francuske Ligue 1 (1:0).

U prvom poluvremenu Marseille je imao nešto više loptu u svom posjetu, ali nije bilo velikih šansi ni na jednoj strani. Nije viđen nijedan udarac u okvir gola, tako da su mreže u prvom dijelu mirovale.

Marseille je u drugom poluvremenu imao šansu u 62. minuti preko Papea Gueyea, a potom je Arkadiusz Milik šutirao glavom te je Gauthier Gallon sjajnom odbranom zaustavio njegov udarac.

Pobjedu domaćima donio je Pol Mikel Lirola Kosok. Španac je postigao prvijenac u dresu Marseillea u 74. minuti na asistenciju Dimitrija Payeta, a on je na kraju bio vrijedan tri boda.