SP u kickboksu: Baltić i Emkić nakon uzbudljvih borbi osvojili srebrene medalje

U Olimpijskoj dvorani “Juan Antonio Samaranch – Zetra“ u Sarajevu održava se 22. Svjetsko prvenstvo u kickboxingu.

Ljubitelji kickboxinga imali su priliku gledati finalni meč u konkurenciji 60 kg (low-kick) između turske predstavnice Cigdem Kirvac i bosanskohercegovačke reprezentativke Selme Baltić.

Nakon veoma uzbudljive borbe Turkinja je uspjela slaviti i osvojiti zlatnu medalju, dok se Baltić morala zadovoljiti srebrom.

Nakon toga uslijedio je meč između Igora Emkića i Španca Mohammeda Hamdi Hajjija u kojem je viđena sjajna borba. Dva borca su tokom čitavog meča bila izjednačena, Emkić je u samom finišu meča čak imao i prednost, ali 15 sekundi prije kraja Španac je napravio nekoliko odličnih poteza i na kraju je borbu riješio u svoju korist i odlukom sudija slavio je rezultatom 2:1.

Svjetsko seniorsko prvenstvo okupilo je najbolje borce kickboxinga na jednom od najvećih sportskih događaja u posljednje vrijeme u BiH.

U Sarajevo su povodom Svjetskog prvenstva u kickboxingu, prema navodima organizatora, doputovale reprezentacije iz 59 zemalja, koje su smještene u kompleksu hotela “Hills” na Ilidži.

U sportskom nadmetanju učestvuje više od 800 takmičara, a borbe se održavaju u Olimpijskoj dvorani “Juan Antonio Samaranch – Zetra“.