Southampton slavio na teškom gostovanju i izborio četvrtfinale FA Cupa

Fudbaleri Southamptona plasirali su se u četvrtfinale FA Cupa pošto su slavili na teškom gostovanju kod Wolverhamptona, 0:2.

Strijelac vodećeg gola na meču na Molineauxu bio je Danny Ings u 49. minutu pošto je uz dosta sreće matirao golmana domaćeg tima, a priznanju gola je prethodila VAR tehnologija.

Prethodno je dve izgledne prilike u prvom poluvremenu za gostujući tim propustio Stuart Armstrong, a ništa precizniji nije bio ni na startu drugog dijela igre.

Najbolju priliku za Vukove propustio je Fabio Silva pošto je njegov udarac završio preko gola.

Dugo je na snazi stajao ovaj rezultat, a onda je konačnu tačku na meč stavio Armstrong u 90. minutu pogodivši izuzetno precizno “malu mrežu”.

Southampton je tako pretposljednji tim koji je stigao među osam najboljih u FA Cupu, a posljednjeg četvrtfinalistu znat ćemo kada svoj meč večeras završe Barnsley i Chelsea.