Solskjaer objasnio zašto je izveo Ronalda i Bruna: Željeli smo odmorne noge Lingarda i iskustvo Matića

Manchester United je na loš način započeo novu sezonu Lige prvaka, a poražen je na gostovanju švicarskom prvaku Young Boysu u Bernu.

Young Boys je slavio sa 2:1, iako su Đavoli prvi došli do vodstva preko Ronalda. Tok utakmice promijenilo je isključenje Wan-Bissake, te je švicarski tim uspio da dođe do preokreta u 95. minuti i slavi s 2:1.

Nakon utakmice govorio je Ole Gunnar Solskjaer, koji je prokomentarisao isključenje Wan-Bissake i svoje izmjene.

“Teško je reći nešto protiv te odluke. Aaron je bio predaleko kad je startovao, uzeo je loptu, ali je nastavio kretanje. Nema previše argumenata protiv”, kazao je Solskjaer.

Novinare je interesovalo zašto je u drugom poluvremenu izveo iz igre Cristiana Ronalda i Bruna Fernandesa i uveo Nemanju Matića i Jesseja Lingarda, koji je na kraju očajnim dodavanjem poklonio gol Young Boysima za pobjedu.

“Utakmica je bila puna intenziteta, u toku je bio 70. minut, njih dvojica su mnogo pretrčali i u subotu i večeras. Željeli smo u tom trenutku iskustvo Nemanje Matića da zadrži loptu i odmorne noge Jesseja Lingarda”, objasnio je promjene u timu Norvežanin.

United u drugom kolu Lige prvaka 29. septembra na Old Trafordu dočekuje tim Villarreala.