Šolbić vjerovatno ostaje trener Mladosti: Dominirali smo protiv Čelika i zasluženo slavili

Čelik je golovima Aidina Mahmutovića iz 13. i 56. minute dva puta vodio u Doboju kod Kaknja, ali su ipak poraženi u gostima kod Mladosti rezultatom 2:4 (1:1).

Zenički će tim nakon ovog poraza, upravo umjesto Mladosti, sa samo 16 bodova prezimiti i na pretposljednjem mjestu BHT Premijer lige, odnosno u zoni ispadanja, u kojoj je s osam bodova i posljednja Zvijezda 09.

Strijelci za domaćina bili su Anes Vazda u 43., Bahrudin Atajić iz penala u 61., Nedim Hadžić u 74. te Nemanja Dragutinović u drugoj minuti sudijskog vremena.

Mladost DK je, pak, dolaskom trenera Fahrudina Šolbića, osvojila četiri velika boda u duelima s Zrinjskim (1:1) i Čelikom (4:2).

“Po teškom terenu bila je odlična utakmica, u kojoj je moja ekipa dominirala. Napravili smo odličnu akciju za treći gol i čestitam svojim igračima na odličnoj igri i zalaganju”, kazao je Šolbić, koji je dodao kako će, najvjerovatnije, on ostati na klupi Mladosti i na proljeće, ali da će o tome odluku donijeti predsjednik kluba Mensur Mušija.