Šokantan poraz Milana na San Siru, Rade Krunić upisao sjajnu asistenciju

Milan je u utakmici 22. kola italijanske Serije A doživio šokantan poraz od Spezije na svom San Siru rezultatom 1:2.

Rossoneri su dominirali u prvom poluvremenu i kreirali nekoliko dobrih šansi, a u 45. minuti Theo Hernandez nije uspio realizovati penal. Ipak, u sudijskoj nadoknadi utakmice Rafael Leao uspio je donijeti prednost milanskom timu na sjajnu asistenciju Krunića.

Venezia je dosta bolje igrala u drugom dijelu, a nakon nekih šansi na obje strane, u 64. minuti Kevin Agudelo je poravnao na 1:1. Zlatan Ibrahimović je imao dvije velike šanse u četvrtoj minuti nadoknade kada mu je odbranio Ivan Provedel. Dvije minute poslije šokirao ih je Emmanuel Gyasi golom za 1:2.

Krunić je počeo utakmicu od prve minute i do kraja je ostao na terenu.

U drugoj večerašnjoj utakmici Napoli je kao gost savladao Bolognu. Oba gola za Napolitance postigao je Hirving Lozano. Meksikanac je prvo pogodio u 20., a potom i u 47. minuti.