Šok za Celticse: Boston žestoko poražen iako je kao favorit gostovao Charlotteu

Košarkaši Charlotte Hornetsa ubjedljivo su savladali Boston Celticse rezultatom 125:104 u okviru NBA šampionata.

U prvom večerašnjem meču vidjeli smo pravo iznenađenje, pošto su Celticsi stigli kod Horntesa kao favoriti, ali su doživjeli težak poraz.

Domaći su sjajno otvorili meč. Prvu četvrtinu su riješili u svoju korist sa deset poena prednosti 33:23. Nisu popuštali ni u drugih 12 minuta i sa 11 poena viška otišli su na odmor.

Boston je uspio svega da se vrati na sedam poena zaostatka, ali nakon toga Charlotte odlazi čak na plus 19. To je bilo nedostižno i na kraju domaćin upisuje trijumf protiv šestog tima Istoka.

Devonte’ Graham je sa 24 poena bio najefikasniji igrač utakmice, a u pobjedničkom timu pratio ga je i P.J. Washington sa 22. U redovima Bostona Jaylen Brown i Kemba Walker su postigli po 20.