Smail Prevljak postigao dva gola u remiju Eupena na gostovanju kod Genta

Gent i Eupen su remizirali u utakmici 24. kola belgijske Jupiler lige (2:2), a oba pogotka za goste postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Smail Prevljak.

Prevljak je prvi pogodak postigao u sedmoj minuti za vodstvo gostiju, koji su golovima Tissoudalija u 27. i 30. minuti došli do potpunog preokreta.

Dosuđen je penal za Eupen u 65. minuti, a loptu je uzeo Prevljak i bio je siguran sa bijele tačke za svoj drugi pogodak na večerašnjoj utakmici i poravnanje rezultata.

Eupen je bio dosta opasniji u drugom poluvremenu, ali do kraja nisu uspjeli doći do punog plijena na gostovanju kod Genta, koji u drugom dijelu nije uputio nijedan udarac u okvir gola.

Prevljak je došao do 12 pogodaka u Jupiler ligi na 19 utakmica.