Sloboda proigrala tek u finišu prvog poluvremena: Sloboda vodi protiv Posušja na Tušnju

U prvom poluvremenu utakmice desetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Slobode je igrala dobro tek u finišu, a u posljednjoj minuti prvog dijela došli su do prednosti protiv Posušja od 1:0.

Prvi pokušaj na utakmici viđen je u osmoj minuti. Ilinković je šutirao sa 30-ak metara, a nekoga je lopta dirala i završila u korneru. Nakon toga Bešlić je šutirao sa gotovo istog mjesta kao Ilinković, no lopta je završila u Bukvićevim rukama.

Dugo se nije dešavalo ništa značajno, a u 22. minuti Landeka je šutirao i pogodio saigrača Šutu, a lopta se odbila pored gola Slobode. Minutu poslije Beganović je pokušao iz velike udaljenosti, međutim bilo je to veoma loše. Bio je to prvi pokušaj domaćih.

Tek u finišu su viđena prva veća uzbuđenja. Veliku šansu Posušje je imalo u 37. minuti. Dominik Begić je sa ruba šesnaesterca šutirao malo pored stative. Odmah na drugoj strani Dženis Beganović je snažno šutirao sa 20-ak metara, ali odbranio je Galić.

Amar Beganović je poslao loptu preko gola u 43. minuti. Sloboda je igrala mnogo bolje u završnici prvog dijela. Novu veliku šansu imali su u 44. minuti kada je Alić šutirao preko gola iz odlične situacije. Ipak, ovaj fudbaler minutu poslije bio je veoma precizan i pogodio za vodstvo Slobode od 1:0.