Sloboda ”istopila” Čelik, briljantni Ahmetović vratio Tuzlake na prvo mjesto

Nakon što je prvobitno zakazani jučerašnji meč pomjeren za 24 sata zbog snijega koji je prekrio teren Tušnja, utakmica je danas ipak odigrana, a domaći su već u ranoj fazi utakmice stigli do vodstva.

U 7. minuti Veselinović je prošao po lijevoj strani i uposlio usamljenog Ahmetovića, kojem nije bilo teško da iz blizine pogodi mrežu Zeničana za 1:0. I nakon toga Tuzlaci su imali više od igre, ali bez pravih prilika.

Iako je uglavnom bio orijentisan na kontre, u 25. minuti Čelik je mogao do poravnanja. Poslije kornera Selimovića, Jovo Kojić nije uspio zahvatiti loptu sa pet metara i propala je dobra šansa za goste. Bila je to najbolja prilika za crno-crvene. Finiš prvog dijela donio je prava uzbuđenja i još dva gola.

Salčinović je u 38. minuti izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, a Emir Jusić je zakačio i matirao Pirića za 1:1, koji je mogao i bolje intervenisati. Ipak, samo dvije minute kasnije sjajni Mersudin Ahmetović ponovo je vratio predost timu sa Tušnja. Veselinović je ubacio, a centarfor Slobode je majtorski primio loptu između četiri igrača i pospremio je u mrežu za 2:1.

Već u 42. minuti Ahmetović je bio u novoj velikoj šansi, ali je Adilović dobro odbranio i sačuvao svoju mrežu, te se na odmor otišlo vodstvom Slobode 2:1.

Tuzlaci su fenomenalno otvorili i drugio dio. Sarić je u 49. minuti nakon jedne dubinske lopte majstorski prebacio istrčalog Adilovića za 3:1 i već tada je sve bilo gotovo. Ni to nije bilo sve, jer je u 52. minuti fenomenalni Mersudin Ahmetović ušao u kazneni prostor gdje ga je srušio Jusić, nakon čega je sudija Mulahasanović pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Zajko Zeba za ubjedljivih 4:1.

Poslije toga se igralo uglavnom na sredini terena, da bi u 70. minuti Zeničani izveli lijepu akciju iz koje su smanjili na 4:2. Iako se činilo da je Selimović bio u ofsajdu, sudije se nisu oglasile i napadač Čelika je pogodio mrežu Pirića. Gosti iz Zenice su do kraja pokušavali da dođu do gola, ali pravih pirlika nije bilo i ostalo je 4:2.

Sloboda se ovim trijumfom vratila na vrh tabele, dok je Čelik ostao u sredini.

Sloboda-Čelik 4:2

Stadion: Tušanj. Gledalaca 500. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Ahmetović 7., 1:1 Jusić 38., 2:1 Ahmetović 40., 3:1 Sarić 49., 4:1 Zeba pen. 52., 4:2 Selimović 70. Žuti kartoni: Škahić, Ivetić (Sloboda), Jusić, Hećo (Čelik).

Sloboda: Pirić, Škahić, Efendić, Zeba, Ivetić, Sarić (od 60. Govedarica), Mehmedagić, Ordagić, Mehidić (od 46. Stjepanović), Ahmetović (od 72. Krpić).

Čelik: Adilović, Dedić (od 84. Radovanović), Salčinović, Selimović (od 88. Bučan), Kojić, M. Popović, Huseinspahić (od 61. G. Popović), Pezer, Hećo, Jusić, Čolić.