Sloboda bez milosti: Košarkaši Vogošće drugi put ove sezone primili više od 140 poena

Odigrane su večeras tri utakmice 14. kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine, a još jedan ubjedljiv poraz upisala je Vogošća, koja je drugi put ove sezone primila preko 140 koševa. Nakon Igokee, "stradali" su i od Slobode.

Odigrane su večeras tri utakmice 14. kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine, a još jedan ubjedljiv poraz upisala je Vogošća, koja je drugi put ove sezone primila preko 140 koševa. Nakon Igokee, “stradali” su i od Slobode.

Široki je ostvario 11. uzastopnu pobjedu u Prvenstvu BiH, a večeras su na svom parketu savladali Kakanj. Prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 26:30, ali u naredne dvije dionice Širokobriježani su odigrali sjajno i došli do značajne pobjede. Domaći su se u posljednjih deset minuta malo “opustili”, ali opet su došli do sigurnom trijumfa.

Filipović je bio najraspoloženiji sa 20 poena, osam asistencija i tri skoka, dok je Mateo Drežnjak dodao 18 poena i osam asistencija. Kod Kakanjaca Đorđević Marinković je postigao 17 koševa, uz pet skokova i asistenciju. Arslanagić je dodao 13 poena i devet asistencija.

Vogošća je doživjela novu katastrofu. Ovaj put pobijedila ih je Sloboda sa 143:78 i došla do četvrte uzastopne pobjede. Tuzlaci su bili veoma ubjedljivo u svakom periodu i na kraju su došli do trijumfa od 65 razlike. Jakupović je ubacio 25 poena, a 22 Magnjafić. Po 20 poena dodali su Dedajić i Omerović. U poraženom timu Williams je ubacio 21 poen, a pratili su ga Campbell i Tuljković sa po 19 poena.

Čapljina je u dramatičnoj završnici dobila Promo sa 65:62. Milin je pet skundi prije kraja pogodio trojku za pobjedu domaćih. Kod Čapljinaca Preston je ubacio 16 poena, a Lužaić jedan manje. U poraženom timu Fazlić je bio najraspoloženiji sa 16 poena, a pratio ga je Miladinović sa 12.