Slavlje u Krasnodaru za novi naslov prvaka: Zenit prvi put u historiji odbranio titulu

Ekipa Zenita iz Sankt Peterburga četiri kola prije kraja Premier lige Rusije odbranila je titulu, pošto je savladala u Krasnodaru istoimenu ekipu 4:2.

Gosti su poveli već u petom minutu golom Azmouna. U 29. minutu Jutkin poravnava rezultat. Veliku priliku za potpuni preokret propušta Wanderson koji promašuje penal.

Na drugoj strani u nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je također penal, ali ga je Dzyuba pretvorio u gol za novo vodstvo. Jutkin drugim golom u 50. minutu ponovo poravnava, ovog puta na 2:2.

Ali, samo dva minuta kasnije Azmoun drugim golom donosi i treće vodstvo Zenitu. Konačnih 4:2 postavlja Sutormin za pobjedu i obezbjeđivanje nove titule, sedme u historiji kluba. Ujedno, ovo je prvi put da su odbranili titulu.

Krasnodar je treći sa 45 bodova, četiri manje od Lokomotive.

U preostala dva meča dana Rubin je savladao u Kazanju Orenburg 1:0, dok su Ufa i Ural odigrali 1:1.