Martin Škrtel donio pobjedu Basaksehiru u sudijskoj nadoknadi, dobar nastup Edina Višće

Basaksehir je ostvario novu pobjedu u 8. kolu turske Superlige, zahvaljujući kojoj se probio do trećeg mjesta na prvenstvenoj tabeli.

Aktuelni viceprvak savladao je Goztepe na svom stadionu sa 2:1, ali nimalo lako nije došao do tri boda.

Istanbulski klub poveo je već u 14. minuti preko Fredrika Gulbrandsena, da bi u 64. Soner Aydoglu izjednačio na 1:1 u 64. minuti.

I kada su svi pomislili da će susret biti zaključen remijem, iskusni Martin Škrtel u sudijskoj nadoknadi je poentirao za pobjedu, nakon što se najbolje snašao u gužvi poslije izvedenog kornera.

Edin Višća je odigrao cijeli meč za Basaksehir i bio jedan od najbolje ocijenjenih nogometaša u ovoj utakmici.

U preostala dva dosad odigrana današanja susreta, Genclerbirligi je sa iznenađujućih 0:6 slavio u gostima kod Antalyaspora, dok je Trabzonspor sa 4:1 savladao Gaziantep uz prvjenac velikog pojačanja Daniela Sturridgea, koji je postigao prvi gol na meču.