Skromna minutaža i učinak Mirze Teletovića, poraz Sunsa

Washington je do trijumfa došao sjajnom igrom u posljednjoj dionici u kojoj su nadoknadili deset koševa zaostatka. Phoenix je do tad bio bolji protivnik, te na poluvremenu imao višak od devet koševa.
Mirza Teletović na parketu je iznenađujuće proveo tek sedam minuta, a za to vrijeme upisao je dva skoka i jednu asistenciju.

Dva šuta iz igre nije uspio pogoditi, ali jeste dva sa linije slobodnih bacanja, za u zbiru skromna dva poena na kraju.
U timu Phoenixa istakao se Bladsoe sa 22, odnosno Knight sa 19 poena. Na drugoj strani najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je Bradley Beal sa 34 poena.

New York Knicksi su porazili Brooklyn Netse rezultatom 108:91, dok je New Orleans s 114:108 bio uspješniji od Clevelanda. Houston je u Dallasu savladao domaće Maverickse rezultatom 100:96, dok je Detroit na svom parketu savladao Milwaukee rezultatom 102:95. Atlanta je bila bolja od Lakersa sa 100:87.