Škotski novinari oduševljeni Hordama zla: Zaboravili su na kišu i napravili paklenu atmosferu

Škotski mediji su oduševljeni pobjedom Celtica na Koševu u prvoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka (1:3).

Njihovi izvještaji su manje-više slični. Navodi se kako su igrači škotskog prvaka praktično “prespavali” prvih pola sata utakmice, naglašavajući propusti odbrane kod vodećeg pogotka za Sarajevo, kojeg je postigao Mirko Oremuš u 29. minuti.

A zatim su se glazgovski listovi takmičili u udjeljivanju komplimenata, prije svega na račun sjajnog gola Jonhstona u 35. minuti. Hvalili su i ostatak ekipe, kao i način na koji je Celtic na kraju došao do sigurne pobjede.

No, posebnu pažnju škotski novinari su posvetili najvatrenijim navijačima Sarajeva, popularnim Hordama zla (Evil Hordas, kako pišu Britanci).

Naglašavaju kako je gostujući tim priželjkivao nešto svježije vrijeme, da bi ih na Koševu dočekala grmljavima “biblijskih proporcija”.

Dijelom se to odnosi i na bordo navijače – koji su grmili cijelo vrijeme utakmice.

Scottish Sun tako piše:

“Ultrasi Sarajeva – poznati kao Horde zla – zaboravili su na kišu i napravili paklenu atmosferu. Ranije su otkrili transparent na kojem je pisalo: Not even a shamrock will bring you luck here (Ovdje vam neće pomoći ni djetelina sa četiri lista). U prvom poluvremenu, oni su definitivno skrenuli pažnju na sebe”.