Skenderbeu izbacio Dinamo, Vranješ s AEK-om prošao u grupnu fazu, Partizan pregazio Videoton

Završene su još četiri revanš utakmice play-offa Evropske lige koje su počele u 20 sati. Ognjen Vranješ je sa AEK-om prošao u grupnu fazu, dok je Skenderbeu iznenađujuće izbacio Dinamo Zagreb, za koji nastupaju Armin Hodžić i Amer Gojak. Partizan je pregazio Videoton naših Asmira Suljića i Anela Hadžića.

AEK je pobijedio Club Brugge na svom terenu sa 3:0 i tako prošao dalje, nakon što je prvi susret završen bez pogodaka. Prvo je u 27. minuti pogodio Christodoulopoulos iz penala, a zatim Simoes je u 39. pogodio za 2:0. Isti igrač u 91. minuti postavio je konačan rezultat.

Vranješ je odigrao svih 90 minuta večerašnje utakmice.

Dinamo Zagreb nije uspio eliminisati Skenderbeu. Prvi meč u Zagrebu završen je 1:1, a večeras nije bilo golova i albanski klub je prošao u grupnu fazu. Skenderbeu je u 78. minuti ostao sa igračem manje, jer je Nimaga dobio drugi žuti karton, zbog prekršaja na Gojaku.

Gojak je ušao u igru u 57. minuti, dok je Hodžić šansu dobio u 85. minuti.

Partizan je pregazio Videoton (0:4), nakon što je prvi susret završen bez pogodaka. Tawamba je pogodio za vodstvo u šestoj minuti, a zatim je Soumah udvostručio prednost u 24. minuti. Đurđević je povisio na 3:0 u 35., a u 87. minuti isti igrač je postavio konačnih 0:4.

Videoton je bio sa igračem manje od 57. minute kada je Juhasz dobio drugi žuti karton. Hadžić i Suljić su igrali od prve minute, a bivši fudbaler Sarajeva je izašao iz igre u 77. minuti.

Midtjylland je remizirao sa Apollonom (1:1), te je zbog pobjede iz prvog susreta od 3:2 kiparski tim prošao u grupnu fazu.

Nešto ranije završeni su produžeci na utakmici Zenit – Utrecht. Ruski klub je nakon regularnih 90 minuta imao 1:0, sa koliko su i poraženi u Holandiji. U produžecima Kokorin je postigao drugi gol i tako donio Zenitu prolaz u grupnu fazu. U redovima Utrechta Dario Đumić je ostao na klupi.

aekamer gojakanel hadzicarmin hodzicasmir suljicdinamo zagrebognjen vranjesvideoton