Skandal u crnogorskom prvenstvu: Fudbaleri Zete napustili derbi protiv Budućnosti

Totalni haos se desio u derbiju 9. kola Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige - fudbaleri Zete napustili su utakmicu protiv Budućnosti pod Goricom, deset minuta prije kraja, na nagovor uprave, a nakon što im je sudija Nikola Dabanović pokazao treći crveni karton.

Totalni haos se desio u derbiju 9. kola Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige – fudbaleri Zete napustili su utakmicu protiv Budućnosti pod Goricom, deset minuta prije kraja, na nagovor uprave, a nakon što im je sudija Nikola Dabanović pokazao treći crveni karton.

Budućnost je u tom trenutku vodila 1:0, golom koji je samo pet minuta ranije postigao Draško Božović iz penala, a osmorica fudbalera gostujućeg tima nisu ostala do kraja na terenu…

Prvi crveni karton sudija Dabanović pokazao je Vasku Kaleziću u finišu prvog poluvremena – dva žuta u razmaku od 20 minuta, oba zbog faula.

Drugi crveni karton dobio je štoper Janko Simović u 73. minutu, neposredno nakon penala, zbog prigovora.

Konačno, treći crveni karton u 79. minutu dobio je Srđan Krstović, zbog udaranja laktom Marka Vučića.

Nakon toga, nogometaši Zete napustili su teren. Sada se čeka reakcija Fudbalskog saveza Crne Gore u vezi kazni za aktere i inicijatore prekida.