Sjajnih 45 minuta za Sarajevo u Bijeljini: Dupovac i Ahmetović vode bordo tim ka pobjedi

Dosta dobro prvo poluvrijeme gledali smo u utakmici 6. kola Premijer lige BiH u Bijeljini između Radnika i Sarajeva.

Gosti iz glavnog grada su bili dosta bolji protivnik, te su iskoristili dvije prilike i na pauzu otišli s prednošću od 0:2.

Dugo se čekalo na prvu pravu priliku na utakmicu, a ona je došla u 18. minuti i bordo tim ju je odmah i iskoristio. Iz kornera je ubacio Aleksandar Pejović, a loptu u mrežu poslao Amer Dupovac.

Nakon toga je Sarajevo nastavilo napadati i imalo još nekoliko sjajnih prilika, ali nije moglo do novog gola tako brzo.

Ipak, u 33. minuti prvak udvostručava svoje vodstvo nakon što je Ivan Jukić pobjegao odbrani Radnika, ubacio loptu pred gol Dalibora Kozića, a tamo je dočekao Mersudina Ahmetović i pogodio za 0:2.

Radnik je jedini put prijetio u 25. minuti, kada je šut Nikole Popare otišao malo pokraj gola.

Tako je Sarajevo već nakon 45 minuta na pragu pobjede u Bijeljini, ali ostaje da vidimo hoće li se Bijeljinci možda uspjeti oporaviti i vratiti u meč.