Sjajni Crystal Palace s igračem manje slavio protiv Bournemoutha i stigao do petog mjesta

Prvi meč 15. kola engleske Premier lige donio nam je jako uzbudljivu utakmicu na Selhurst Parku, gdje je Crystal Palace dočekao Bournemouth i na kraju slavio s minimalnih 1:0.

Domaći su u 19. minuti ostali s igračem manje nakon izuzetno oštrog starta Sakhoa, koji je zaradio direktan crveni karton.

Činilo se da će Palace teško ostati neporažen u ovom meču, od tada je Bournemouth dominirao i držao loptu u svom posjedu, ali nije napravio ništa konkretno.

Palace je svoju šansu iskoristio u 76. minuti i pogotkom Schluppa stigao do velika tri boda.

Sada je Palace na petom mjestu sa 21 bodom, dok Trešnjice ostaju dvanaestoplasirane sa pet bodova manje.