Sjajna uvertira za seniorsko finale sa Širokim: Juniori Sarajeva savladali Slobodu i osvojili Kup BiH

Juniori Sarajeva osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za omladince, nakon što su u finalnom meču odigranom u Trening centru NS/FS BiH u Zenici savladali vršnjake Slobode rezultatom 2:0.

Bila je to borbena i čvrsta utakmica koja nije obilovala šansama, a najbolju u prvom dijelu imao je Džani Salčin u 35. minuti kada je majstorski izveo slobodan udarac, ali prečka je bila saveznik tuzlanskog tima.

U nastavku su izabranici Dženana Uščuplića do pobjede došli u 59. minuti. Amar Sabljica je šutirao sa 25 metara, golman Tuzlaka nije najbolje reagovao i lopta je završila u mreži za 1:0.

U 72. minuti Jašarević je pogodio prečku gola Slobode, a u nakon gužve ni Konjalić nije uspio da je pošalje u mrežu. Ipak, samo dvije minuta kasnije sjajni Salčin je velemajstorski izveo slobodan udarac sa 18 metara ispod živog zida i pogodio je za 2:0.

Do kraja Sloboda nije imala snage da napravi nešto više, a u 75. minuti ostali su bez isključenog Hodžića. Najbolju priliku su propustili u 82. minuti kada je golman Sarajeva Dizdarević u dva navrata sjajno zaustavio pokušaje Omerovića  i trofej je otišao u Sarajevo kao najbolja uvertira za klub sa Koševa, čiji prvotimci sutra igraju finale Kupa BiH protiv Širokog Brijega.

Sloboda – Sarajevo 0:2

Trening centar NS/FS BiH, Zenica. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Sudije asistenti: Mirza Demir (Kakanj), Almir Huskić (Bugojno). 4. sudija: Azem Karić (Zenica). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo).

Golovi: 0:1 Sabljica (59’), 0:2 Salčin (72’). Žuti kartoni: Salčin, Jašarević (Sarajevo), Hodžić, Hasanbegović, Muratović (Sloboda). Crveni karton: Hodžić (Sloboda).

Sarajevo: Belmin Dizdarević, Vidosav Mušić, Armin Imamović, Adin Čičkušić, Mirza Bradarić, Andrej Đokanović, Đani Salčin (90+2. Tarik Hasančić), Amar Sabljica (85. Ermin Kadrić), Amar Jašarević (79. Arnes Junuzović), Ahmed Hasanović (70. Haris Konjalić), Kenan Dervišagić (90. Salko Nargalić). Trener: Dženan Uščuplić.

Sloboda: Armin Mustačević, Bakir Karić (65. Ibrahim Kadrić), Kenin Devedžić, Eldin Hasanbegović, Amar Kovčić (79. Omar Musić), Armin Hodžić, Amar Nišić, Muhibija Kavazović (69. Viktor Paležnica), Eldin Omerović (77. Denis Hidanović), Jasmin Osmić, Asim Muratović. Trener: Amir Spahić.