Sjajna predstava Studenata: Bosna ‘razbila’ Leotar u Sarajevu i vezala treći ligaški trijumf

Košarkaši Bosne razbili su Leotar rezultatom 88:66 u utakmici 19. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci.

Nova runda takmičenja otvorena je u Sarajevu gdje je Bosna upisala vrlo laku i lijepu pobjedu nad Leotarom, svoju treću u nizu u Prvenstvu BiH.

Od samog starta Bosna je imala prednost. Ipak, nakon prve dionice rezultat je najavljivao uzbudljivji meč. No, Studenti su se razigrali u drugoj četvrtini pa je prednost na poluvremenu iznosila 11 razlike (52:41).

Do ključne razlike Bosna dolazi u finišu treće četvrtine kada je bilo 19 poena razlike i Trebinjci više nisu imali snage za povratak. Do kraja je Bosna samo povećavala prednost, pa je na kraju upisala i više nego ubjedljiv trijumf.

Sead Hadžifejzović je vodio Studente do trijumfa sa 24 poenom, 19 je dodao Miloš Grubor, a 15 Aleksandar Sokolović. Kod gostiju Božo Đurasović je postigao 15.