Sjajna partija Jusufa Nurkića: Ubjedljiva pobjeda Portlanda u gostima kod Brooklyna

Portland Trail Blazersi ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u gostima.

Sinoć su slavili u Barclays Centeru, savladali su Brooklyn Netse s ubjedljivih 109:128.

Susret je bio rezultatski tijesan do zadnjih minuta treće četvrtine, kada gosti iz Oregona stvaraju opipljiviju prednost (81:94), da bi zatim u posljednjoj dionici dodatno podigli razliku i rutinski priveli meč kraju.

Sjajnu partiju je pružio naš Jusuf Nurkić, koji se očito u potpunosti vratio u prepoznatljivu formu. Za nešto više od 25 minuta u igri, bh. centar je zabilježio double-double od 23 poena i 11 skokova, čemu je još pridodao jednu asistenciju. Tek je Damian Lillard (32 poena) kod Portlanda bio efikasniji od diva iz Živinica.

U redovima Netsa, kojima su nedostajali povrijeđeni Durant i Harden, najbolji je bio Kyrie Irving (28 poena).

Večer u NBA ligi obilježio je povratak oporavljenog LeBrona Jamesa. Ipak, njegovi Los Angeles Lakersi su poraženi u svom Staples Centeru, Sacramento Kingsi su slavili sa konačnih 106:110 na krilima Tyresea Haliburtona (23 poena, 10 asistencija).

Strijelce Lakersa je predvodio Anthony Davis (22 poena, 11 skokova), James je upisao 16 poena u povratničkom nastupu.