Sjajna partija Gegića i Kamenjaša: Spars slavio nad hrvatskom ekipom u tijesnom finišu

Spars očito ne može izbjeći tijesne završnice u ilidžanskom "balonu" Druge ABA lige. Srećom, i drugi neizvjesni meč zaredom sarajevski tim je dobio, u dvorani hotela Hills savladana je Gorica sa 85:84.

Spars očito ne može izbjeći tijesne završnice u ilidžanskom “balonu” Druge ABA lige. Srećom, i drugi neizvjesni meč zaredom sarajevski tim je dobio, u dvorani hotela Hills savladana je Gorica sa 85:84.

Djelovalo je da će Spars lako doći do pobjede, domaćin “balona” je poveo 11:0 na startu utakmice, jedno vrijeme uspješno održavao komfornu razliku (25:15), ali hrvatska ekipa u drugoj četvrtini dolazi do preokreta i čak ostvaruje pristojno vodstvo na kraju prvog poluvremena (45:52).

U nastavku se odvijala rezultatska klackalica, da bi pobjednik bio odlučen praktično u posljednjim sekundama, iako je Spars možda i koji minut ranije mogao sve riješiti.

Kenan Kamenjaš je pogodio jedno slobodno bacanje za 85:84, što će ispostaviti kao konačan ishod jer nijedna ekipa u zadnjoj minuti nije uspjela poentirati, uključujući dva pokušaja Amara Gegića s penala tri sekunde prije kraja.

Upravo je Gegić pružio fantastičnu partiju uz čak 28 poena te po šest skokova i asistencija (indeks korisnosti 40), a Kamenjaš je upisao novi double-double (22 poena, 12 skokova). U redovima Gorice najbolji je bio Karlo Uljarević (24 poena), nekada veliki talenat zagrebačke Cibone.

S novom pobjedom sarajevski tim napravio je još jedan korak prema plasmanu u play-offu regionalnog košarkaškog nadmetanja.