Sjajna partija Amara Gegića u iznenađujućoj pobjedi Cibone na startu nove sezone ABA lige

U prvoj utakmici nove sezone ABA lige Cibona je napravila iznenađenje pobjedom u gostima kod Mornara 77:87, ekipom koja je posljednjih godina redovan učesnik play-offa regionalnog takmičenja.

Zagrebački tim već nakon prve četvrtine imao je opipljivije vodstvo (16:28), a tokom drugog poluvremena njihova prednost iznosila je i 19 poena razlike.

Do kraja susreta domaćin je u Baru tek uspio smanjiti distancu, ali neočekivani poraz je bio neizbježan.

Sjajnu partiju kod Cibone pružio je bh. reprezentativac Amar Gegić, bio je prvi asistent gostujuće ekipe (7), a ubacio je 15 poena. Od njega su kod Zagrepčana tek Prkačin (24) i Ruevers (18) bili efikasniji.

Strijelce Mornara predvodili su Mihailović i Jeremić (po 18), Gegićev saigrač iz reprezentacije BiH Aleksandar Lazić ubacio je tek jednu trojku, kao i Nemanja Gordić.