Sjajna najava Mundobasketa za komšije: Srbija osvojila Akropolis kup, fantastičan nastup Bogdanovića

Košarkaši Srbije savladali su Grčku poslije produžetka rezultatom 85:80 (72:72) i trećim trijumfom na Akropolis kupu osvojili taj turnir, piše Sport Klub.

Naše istočne komšije su poslije pobjeda nad Turskom i Italijom, bili bolji od domaćina takmičenja u direktnom duelu za trofej poslije velike borbe u dodatnom periodu, iako su imali veliku priliku za slavlje i tokom 40 minuta.

Srbija je na 40 sekundi do kraja imala +8, ali su se Grci uspjeli vratiti i trojkom Thanasisa Antetokounmpa došla do produžetka.

Uprkos tome, Srbijanci su od starta produžetka bili raspoloženiji, trojke su ubacili Bogdanović i Bjelica za 80:75 i Heleni više nisu uspjeli da se vrate.

Potvrda trijumfa stigla je 23 sekunde do kraja poslije tri ubačena slobodna bacanja Marka Gudurića za konačnih 85:80.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena (5/9 za tri), uz 7 skokova, Nemanja Bjelica upisao je 18 poena (4/8 za tri) i 14 uhvaćenih lopti, Nikola Milutinov 14 poena i 4 skoka, a Marko Gudurić 7 poena.