Sjajna finalna serija: Košarkaši Efesa nakon deset godina postali prvaci Turske

Košarkaši Efesa osvojili su titulu šampiona Turske nakon što su u sedmoj utakmici finalne play-off serije slavili protiv Fenerbahcea rezultatom 89:74.

Nakon podjednake prve četvrtine, ključnim se pokazalo drugih deset minuta utakmice koje je Anadolu Efes dobio 23:14. U drugom poluvremenu ekipa Ergina Atamana suvereno je držala stečenu prednost i bez većih problema privela susret kraju s ubjedljivom prednošću. Bila je ovo prva titula za Efes nakon deset godina.

Najbolji pojedinac u redovima prvaka bio je fantastični Shane Larkin koji je ubacio čak 38 poena, a raspoložen je bio i Vasilije Micić sa 20 koševa.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Kostas Sloukas s 21 poenom, Nikola Kalinić je dodao 19.