Sjajan start za Banjalučane: Borac savladao i favorizovanu Podgoricu

Banjalučani su sjajno otvorili novu sezonu ABA lige, a nakon pobjede protiv Sparsa, u drugom kolu savladali su favorizovanu Podgoricu rezultatom 77:55.

Borac je u ovom susretu vodio od prve do zadnje minute. Već nakon prvog perioda imao je prednost od devet poena, a na odmor je otišao sa +14 (37:23).

Nakon poluvremena prednost Banjalučana rasla je i do 18 poena, a do kraja utakmice čuvali su vodstvo bez problema i na kraju ostvarili sigurnu pobjedu od 70:55.

Prvo ime susreta bio je Kenić sa 13 poena, sedam skokova i dvije asistencije, a Baldwin je dodao 12 poena, pet asistencija i četiri skoka. Kod Podgoričana istakao se Janković sa double-double učinkom . 12 poena i 14 skokova.