Sjajan hercegovački derbi na Pecari: Velež na poluvremenu vodi golom Anđušića

Odličnu utakmicu gledamo na Pecari gdje su se danas u hercegovačkom derbiju sastali Široki Brijeg i Velež, a nakon prvih 45 minuta prednost od 0:1 ima Velež.

Viđen je veliki broj šansi. Prvi je zaprijetio Široki, a na visini zadatka je bio Slaviša Bogdanović, da bi u narednom napadu na drugoj strani Velež već poveo. Iskoristili su Rođeni svoju prvu šansu, a strijelac je bio Nemanja Anđušić udarcem sa 12-13 metara. Igrao se tada tek 2. minut.

Odmah nakon toga inicijativu preuzima Široki Brijeg, koji veliku priliku ima u 29. minuti. Tada Poljak Zachara prvo sa šest metara šutira glavom, Bogdanović to brani, a potom Zachara sa tri metra ne uspijeva ubaciti loptu u mrežu i ponovo ga zaustavlja Bogdanović.

Imao je i Velež još jednu sjajnu šansu. Nakon centaršuta s lijeve strane Dejan Georgijević je šutirao glavom, ali ga je izvanredno zaustavio Dario Miškić.

Široki je prijetio i preko Stanića, ali bezuspješno.