Široki pao bez ispaljenog metka na svojoj Pecari: Borac u polufinalu Kupa BiH

Fudbaleri Borca su danas na Pecari pružili svoju najbolju partiju u nastavku sezone, te su u četvrtfinalu Kupa BiH nadigrali Široki Brijeg.

Slavili su Banjalučani sa sigurnih 0:2 i tako se plasirali u polufinale najmasovnijeg takmičenja u našoj zemlji.

U prvih dvadesetak minuta nije bilo skoro nikakvih uzbuđenja, a onda je uslijedio blitzkrieg Banjalučana koji u roku od četiri minute dva puta tresu mrežu Zlomislića.

Prvo u 28. minuti Vranješ pogađa nakon lijepe asistencije Mehanovića koji mu je glavom spustio loptu i “spojio” ga s golom, a u 32. Ziljkić stiže do lopte koju je degažirao Lakić, hvata volej i pogađa za 0:2.

Potom je Široki pokušao uzvratiti, Jurilj je u 38. minuti zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Do kraja poluvremena ostalo je 0:2 i Borac si je mogao priuštiti da dosta smirenije i opuštenije zaigra u nastavku.

Široki pokušava ući nešto ofanzivnije u drugo poluvrijeme i napraviti pritisak u čemu uspijeva, ali ne i ugroziti gol Lakića. Potom je u 49. minuti udarcem glavom prijetio Vranješ, no bezuspješno.

U 64. minuti je imao Široki najbolju moguću priliku pošto je nakon neopreznog starta Ćosića nad Ikićem dosuđen penal. Jurilj je šutirao, Lakić odbranio njegov šut, lopta se odbila do Jurilja, ali je on potom šalje visoko preko gola. Nevjerovatan je to promašaj bio Jurilja…

Od tada Široki nije imao snage da ponovo ozbiljnije zaprijeti Lakiću i jednim golom vrati se u igru. Borac je do kraja čuvao prednost i sačuvao je te prošao dalje.

Treba napomenuti da je Borac u nadoknadi imao idealnu šansu da postigne i treći gol, ali je Meleg promašio penal. Tačnije, njegov slab šut je zaustavio Zlomislić.

Podsjećamo, ranije su danas polufinale izborili Klis i Tuzla City.