Široki Brijeg razbio Slobodu i potvrdio plasman u Evropu, Krupa ne odustaje od opstanka

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su na Pecari Slobodu rezultatom 4:0 u okviru 30. kola Premijer lige i tako su praktično osigurali plasman u Evropu.

Tuzlaci su dobro otvorili meč i bili su prilično ravnopravan rival. Sloboda je prva prijetila u 18. minuti, ali udarac Vidovića otišao je pored gola. Dvije minute kasnije Široki je poveo.

Nakon velike greške golmana Gorana Vukliša i istrčavanja u prazno, Stipe Jurić je uzeo loptu i zatresao praznu mrežu Tuzlaka za 1:0.

I nakon toga Sloboda je dobro igrala. Udarac Sabita Alispahića iskosa sa lijeve strane zaustavio je Bilobrk u 30. minuti, a do isteka prvog dijela Hrkač, a potom i Babić su prijetili golu Tuzlaka, ali je ostalo 1:0.

Na otvaranju drugog dijela pobjednik je riješen za samo dvije minute. Prvo je Stipe Jurić u 54. minuti svojim drugim golom povisio na 2:0, a samo dvije minute kasnije mladi napadač je proigrao Stipu Markovića kojem nije bilo teško da pogodi iz blizine.

U 61. minuti Elimoar je pogodio prečku, a samo devet minuta kasnije sjajni Stipe Jurić je došao do hat-tricka povisivši na 4:0. Do kraja su domaći propustili još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Široki Brijeg – Sloboda 4:0 (Jurić 20’, 54’, 70’, Marković 56’)

Široki: Bilobrk, Matić, Barišić, Babić, Eliomar, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Hrkać, Marković, Enin.

Sloboda: Vukliš, Salihović, Pršeš, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Vidović, Alispahić, Hadžanović, Ignjatović.

Krupa – Zvijezda 09 2:0 (Puzigaća 47’, Brtan 63’)

Krupa: Marković, Karišik, Makitan, Dujaković, Puzigaća, Palić, Nikodijević, Brtan, Milanović, Mandić, Zec.

Zvijezda 09: Erić, Mehmedagić, Huseinbašić, Stjepanović, Brkić, Vojinović, Predragović,Blagojević, Bašanović, Babić, Govedarica.

Kurpa je na svom terenu bila bolja od Zvijezde 09 sa 2:0 i tako se približila Tuzla Cityju na samo tri boda zaostatka na mjestu koje garantuje opstanak u društvu najboljih.

Krupa je atakovala čitavo prvo poluvrijeme, ali nije pronašla put do gola. Udarac glavom Makitana nije bio opasnost za Erića u 12. miniti. Prijetio je zatim Nikodijević, ali golman gostiju još jednom je bio na mjestu. U finišu prvog dijela Brkić je pokušao iz daljine, ali neprecizno.

Ipak, dobra igra domaćih krunisana je u nastavku. Prvo je Puzigaća u 47. minuti pogodio iz penala za 1:0, a trijumf Krupe potvrdio je Brtan pogotkom u 63. minuti za konačnih 2:0.