Široki Brijeg pred praznim tribinama Pecare bez problema savladao Slobodu

Pred praznim tribinama Pecare je odigran posljednji duel 13. kola Premijer lige BiH, a Široki Brijeg je bez problema savladao tuzlansku Slobodu s 2:0.

Od početka utakmice smo gledali pravu uspavanku, a praktično u prvih 20 minuta nismo vidjeli ništa na terenu.

Prvu pravu priliku smo vidjeli tek nakon pola sata, kada je lopta došla do Samira Bekrića, a iskusni veznjak se očajno snašao u sjajnoj situaciji i traljavo šutirao pravo u Martina Zlomislića.

Pet minuta poslije, Široki je poveo najviše zahvaljujući golmanu gostiju Slobodanu Lakiću. Toni Jović je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, lopta nije dirala nikoga, ali je prošla kroz noge golmanu Tuzlaka i bilo je to 1:0.

Do kraja poluvremena je Široki pokušao brzo doći i do drugog gola, ali ipak nije uspio. Priliku je imao Bagarić, ali je loše šutirao.

Dobro je Široki otvorio drugo poluvrijeme, a takva igra je urodila plodom već u 50. minuti, kada je na semaforu pisalo 2:0.

Izveo je Jović korner, lopta pala u petercu, gosti je nisu uspjeli izbiti, a do nje je došao Bernardo Matić, koji je šalje u mrežu.

Nakon toga je tempo igre ponovo opao, a u finišu smo vidjeli još tri prilike.

U 83. minuti je Jović dva puta na muke stavljao Lakića, koji je uz pomoć prečke sačuvao svoj gol, a nakon toga je Smajić iz odlične situacije šutirao pored gola Zlomislića.

Sudijska nadoknada je donijela i veliku priliku za Bagarića, koji je promašio čist zicer, pošto je bio sam pred Lakićem. Loptu je poslao pored gola…

Završilo je pobjedom od 2:0 za Široki Brijeg, koji sada ima 17 bodova i nalazi se na 7. mjestu dok je Sloboda tri pozicije iza i ima 13 bodova.

Široki Brijeg – Sloboda 2:0

Stadion Pecara. Bez gledalaca. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Žuti kartoni: Vukoja (Široki Brijeg), Mujagić (Sloboda).

Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić (od 31. Jurilj), Matić, Barišić (C), Stanić, Vukoja (od 69. Hrkać), Kovačić, Enin, Jović (od 87. Jurić), Marić i Bagarić.

Sloboda: Lakić, Beganović, Uzelac, Ivetić, Livančić (od 73. Maksimović), Bekić, Salihović, Pršeš, Bekrić, Smajić (od 85. Ristić) i Mujagić (od 60. Am. Bekić).