Široki Brijeg ostvario pobjedu nad Splićanima, poljski napadač Zachara dvostruki strijelac

Ekipa Širokog Brijega nalazi se na pripremama u Makarskoj, a u subotu je svratila do splitskog Parka Mladeži te odigrala utakmicu protiv domaćeg Splita.

Protiv nekadašnjeg hrvatskog prvoligaša, a danas trećeligaša, Širokobriježani su slavili sa sigurnih 3:1.

Odluka o pobjedniku pala je već u prvom poluvremenu. Mateusz Zachara je lob udarcem u 30. minuti načeo mrežu Splita. Samo šest minuta kasnije isti je igrač udvostručio prednost. U 39. minuti nakon solo prodora Bože Vukoja je poslao loptu u same rašlje za uvjerljivo vodstvo. Domaći su uspjeli samo ublažiti poraz u 49. minuti kada je pogodio Ivan Rodić.

Široki je igrao u sastavu: Miškić (od 46. Zlomislić), Medić, Obšivač (od 46. M. Jurić), Grgić (od 46. Oršolić), Čuljak (od 46. Herceg), Begić (od 46. Mašić), Šabić (od 46. Stanić), Vukoja (od 46. Majić), Ikić (od 46. Brekalo), Jurilj (od 46. Maganjić), Zachara (od 46. S Jurić).