SIPA nadigrala Bosnalijek i podigla pehar osvajača 11. sezone SC Business lige

U finalu 11. sezone SC Business lige snage su odmjerili SIPA i Bosnalijek, a na kraju je više sreće imala ekipa SIPA-e i zasluženo stigla do pehara namjenjenog osvjaču ovog takmičenja, dok se Bosnalijek ipak morao zadovoljiti drugim mjestom.

SIPA – BOSNALIJEK 4:1 (ČELIGIJA, MUSIĆ, MATOS, KALJANAC / MEHMEDIĆ)

Sam početak utakmice nam je obećao da će ovaj susret biti veoma zanimljiv, ali također i veoma grub sa obje strane. Kako SIPA, tako i Bosnalijek, veoma čvrsto su ušli u utakmicu, te su od samog starta imali po nekoliko dobrih prilika, ali i nekoliko veoma oštrih startova. Naizgled i rezultatski čvrstu utakmicu dodatno je poremetio Čeligija pogotkom u 10 .minutu, te su nakon toga domaći se odlučili na kontranapade, dok je Bosnalijek morao ganjati rezultat. Ovaj rizik u igri Bosnalijeka i blago popuštanje u odbrani SIPA koristi u 16. minutu kada Musić matira Mrgudu za 2:0 na semaforu, a ovaj rezultat će se ispostavit kao i konačan u prvom dijelu igre.

U drugom dijelu Sipa je odlično čuvala rezultat uz nekoliko fenomenalnih prilika, ali odbrana Bosnalijeka na čelu sa Mrgudom je odlično riješavala situacije ispred svog gola. Također i Bosnalijek je imao svoje prilike u prvom dijelu drugog poluvremena, međutim u završnici se nisu baš najbolje snalazili, pa se rezultat nije mijenjao. Igrao se 34. minut kada je iskosa sa desne strane, na očigledno iskustvo iskusni Matos pogodio iz popularnog ”mrtvog ugla” te svojoj ekipi donio prednost od 3:0. Nošeni ovim pogotkom ekipa SIPA je počela igrati rasterećenije, a takvu igru koristi Kaljanac i pogađa za 4:0. Odmah u narednom napadu Mehmedić je uspio zatresti mrežu SIPA-e i tako smanjiti prednost na 4:1. Do kraja meča ovaj rezultat se nije mijenjao, te je tako pobjedom od 4:1 SIPA u debitantskoj sezoni osvojila pehar prvaka SC Business lige, dok se Bosnalijek ipak na kraju morao zadovoljiti drugim mjestom.