SIPA i Bosnalijek u finalu 11. sezone SC Business lige: Završnica bez prisustva gledalaca

Sinoć su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrani polufinalni susreti 11. sezone SC Business lige.

Sinoć su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrani polufinalni susreti 11. sezone SC Business lige.

Prvi susret je obilježila veoma gruba igra sa obje strane, ali je SIPA uspjela sa 4:1 savladati DDC MLS, dok su se u drugom susetu sastali Mrkulić Company i Bosnalijek, a na kraju trijumf su zabilježili Farmaceuti i nakon penala sa ukupnih 7:6 slavili pobjedu. Nakon ovih rezultata poznati su finalisti takmičenja a to su ekipe SIPA i BOSNALIJEK, dok će se u susretu za 3. mjesto sastati Mrkulić Company i DDC MLS.

SIPA – DDC MLS 4:1 (AVRAM, MILETIĆ, MUSIĆ, KANLIĆ / KOLJO)

U prvom susretu nage su odmjerili SIPA i DDC MLS, a obje ekipe su veoma nervozno ušle u susret te smo u prvim minutama vidjeli nekoliko grubih prekršaja sa obje strane. Igrao se 8. minut kada je nakon dobrog kontranapada Avram zatresao mrežu DDC MLS-a za minimalno vodstvo SIPE. U 12. minutu DDC MLS je ušao u bonus kada su faulovi u pitanju, te je SIPA iz kumulativnog udarca imala priliku da dođe do povećanja prednosti, ali Somun je izvrsno odbranio udarac Musića i ostalo je 1:0. SIPA je također do kraja prvog poluvremena ispunila bonus u prekršajima, te su tako u posljednjim sekundama meča iz DDC MLS-a imali priliku da preko udraca sa deset metara poravnaju rezultat, odgovornost je preuzeo Koljo i pogodio pa se na odmor otišlo sa 1:1 na semaforu. U drugo poluvrijeme obje ekipe ušle su mnogo mirnije, a već u 24. minutu vidjeli smo prelijep pogodak koji je nakon solo prodora za SIPU postigao Miletić, te svoju momčad po drugi put doveo u vodstvo. Nakon ovog pogotka uslijedio je period ”muške” igre sa obje strane, ali mnogo prilika nismo vidjeli sve do 35. minuta kada popularni Švabo sa tridesetak metara trese prečku gola DDC MLS-a. Igrao se 39. minut kada je Musić odlično iskosa sa lijeve strane prošao nekoliko igrača i matirao Somuna za 3:1. Samo nekoliko sekundi kasnije Kanlić je pogodio za ispostavit će se konačnih 4:1 na semaforu, te je tako SIPA u svojoj debitantskoj sezoni postala finalista ovog takmičenja.

MRKULIĆ COMPANY – BOSNALIJEK 6:7 (3:3)(ROVČANIN, MULAHMETOVIĆ, FEJZIĆ / MEHMEDIĆ X2, MRGUDA)

U drugom polufinalnom duelu sastali su se Mrkulić Company i Bosnalijek. Odmah na startu utakmice u 5. minutu susreta, Rovčanin je kao iz topa, lijevom nogom pogodio same rašlje Mrgudinog gola i tako Mrkulić doveo do vodstva od 1:0. Na odgovor Bosnalijeka nismo puno čekali pa su već u narednom napadu Farmaceuti preko Mehmedića stigli do poravnanja na 1:1. Igrao se 10. minut kada je Mrguda odbranio udarac Mulahmetovića, ali je nakon rikošeta lopta ponovo stigla do ovog igrača koji matira Mrgudu za novo vodstvo svoje ekipe. Do kraja prvog dijela igre rezultat se nije mijenjao te se na odmor otišlo sa 2:1 u korist domaćih. Igrao se šesti minut nastavka, odnosno 26. minut utakmice kada je Pećanac odlučio da oproba udarac, a na odbijenu loptu naletio je Mehmedić i po drugi put zatresao mrežu protivnika, te poravnao rezultat na 2:2. Samo dvije minute kasnije Mrguda je iskosa sa lijeve strane odlično šutao i postigao fenomenalan pogodak za potpuni preokret i vodstvo od 3:2. Pred sami kraj susreta Fejzić se odlično snašao i pogodio za 3:3 pa su finalistu odlučivali penali, a nakon tzv. lutrije više sreće imao je Bosnalijek i u končanici slavio sa 7:6.

Završnica Business lige se igra u ponedjeljak, 27.07., a vrijedi napomenuti da će se ovogdišnje finale i susret za 3. mjesto igrati bez publike.