Sinoć bili u Sarajevu, večeras u Zagrebu trijumfovali: Dinamo savladao Varaždin

Nenad Bjelica, trener Dinamo Zagreba, jučer je sa Danijem Olmom i Amerom Gojakom bio u Sarajevu na Simposaru 2019, a ovaj trojac večeras je sa ostatkom ekipe Modrih igrao utakmicu 18. kola HNL-a protiv Varaždina i slavio pobjedu od 1:0.

Bjelica je uvrstio u prvih 11 dvojac koji je s njim bio u Sarajevu, Olma i Gojaka, a drugi bosanskohercegovački reprezentativac, Izet Hajrović, priliku je dobio s klupe kada je ušao u 66. minuti umjesto Kadziora.

Varaždin u prvom poluvremenu nije uputio nijedna udarac u okvir gola. Modri su dominirali, ali mreže su mirovale. Bjelica je u u 61. minuti uveo Gavranovića, koji je u 78. minuti postigao pogodak za pobjedu.

DINAMO – VARAŽDIN 1:0