Sevilla otpisala Leganes, Mallorca deklasirala Celtu i stigla do zlata vrijednih bodova

Sevilla je večeras na gostovanju kod već prežaljenog Leganesa bila sigurna, te je slavila sa visokih 0:3.

Bio je to meč 33. kola La Lige, a Sevilla je stigla do svoje 15. pobjede u sezoni, koja je sigurno drži na četvrtom mjestu na tabeli, koje vodi u Ligu prvaka.

Najzaslužniji za ovaj trijumf bio je Oliver Torres, koji je postigao dva gola, oba već u prvom poluvremenu.

U nastavku je pobjedu tima iz Sevilje potvrdio Munir El Haddadi. Leganes je pretposljednji sa devet bodova zaostatka za Celtom koja je van opasne zone, a do kraja sezone je ostalo samo pet utakmica.

Ranije je završen i meč Mallorce i Celte, a domaćin je deklasirao tim iz Viga i slavio sa 5:1.

Budimir je bio strijelac dva gola, a po jedan su postigli za domaće Cucho, Pozo i Sevilla. Počasni gol za Celtu bio je djelo Aspasa s bijele tačke.

Mallorca je tako stigla do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak, a upravo se Celti primakla na pet bodova zaostatka…