Sesar iz slobodnog udarca presudio Veležu: Tuzla City u četvrtfinalu Kupa BiH

Fudbaleri Tuzla Cityja slavili su minimalnim rezultatom 1:0 protiv Veleža i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Na papiru jedan od derbija osmine finala Kupa i nije baš opravdao očekivanja, ali domaći na kraju mogu biti zadovoljni zbog plasmana među osam najboljih.

Početak utakmice bio je prilično uspavljujući. Na prvu priliku čekalo se pola sata, a za goste je zaprijetio Berisha. Ipak, istakao se Muminović. Velež je u tim trenucima bio bolji rival, pa je probao i Kalezić, ali bez uspjeha.

U nastavku domaći, koji su prije nekoliko dana ostali bez trenera, zaigrali su znatno bolje. Nagrada je stigla u 61. minuti kada je Ivan Sesar divno pogodio iz slobodnog udarca.

Mogao je Tuzla City i do drugog gola desetak minuta kasnije, ali se stativa ispriječila. Do kraja su još dva puta zaprijetili i gosti, no promjene rezultata nije bilo.

Tuzla City – Velež 1:0 (Sesar 61’).

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 500. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Nukić (Tuzla City), Osmić, Vehabović (Velež).

FK Tuzla City: Muminović, Efendić, Crnkić, Zitouni, Kojić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar i Zlatković.

FK Velež: Bogdanović, Zeljković, Samardžić, Ćosić, Behram, Marques, Osmić, Berisha, Kuduzović, Ćivić, Kalezić.