Sesar: Azerbejdžan je puno bolja ekipa od Gruzije, očekujem otvorenu utakmicu

Nakon poraza u prva dva kola Evropskog prvenstva u futsalu, reprezentativci BiH okrenuli su se pripremama za meč s Azerbejdžanom.

Nažalost, to će ujedno biti posljednji susret našeg nacionalnog tima na EP, s obzirom da su ostali bez šanse da se nađu u četvrtfinalu.

Nažalost, izgubili smo 1:2 protiv Gruzije. Dobro smo otvorili utakmicu, poveli, ostaje žal što nismo otišli na 2:0 ili 3:0, jer imali smo šansi. U drugom poluvremenu smo također dobro otvorili, ali primili taj nesretan gol i došle su te minute u kojima smo pali, što nam se dešava već nekoliko utakmica. Onda je došao i drugi gol, poslije smo onda pokušali s viškom igrača izjednačiti, nismo uspjeli. Mi smo ipak ovdje prvi put, to je veliki uspjeh s obzirom koliko se ulaže u naš futsal. Jedno veliko iskustvo“, kazao je bh. reprezentativac Josip Sesar te zatim najavio naredni susret:

“Azerbejdžan je jedna veoma ozbiljna ekipa, puno bolja od Gruzije. Nesretno su i oni izgubili od njih, vodili su 2:0. Igrali su neriješeno sa Španjolskom, čak i bolji bili. Mi ćemo ići na pobjedu, očekujem otvorenu utakmicu”.

Meč BiH – Azerbejdžan igra se u subotu, od 17.30 sati, uz direktan prenos na BHT1.