Seria A: Nakon susreta u Torinu i Napulju dodatno se zakomplikovala bitka za Ligu prvaka

U terminu od 20.30 večeras su odigrane dvije utakmice 37. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Juventusa su na domaćem terenu remizirali sa Atalantom rezultatom 1:1.

Ekipa iz Bergama je na ovom meču imala imperativ pobjede jer želi u Ligu prvaka, ali ipak nije uspjela da napravi veliko iznenađenje iako je povela u 33. minutu golom Josipa Iličića.

Torinezi su se nakon toga trgli i krenuli da igraju dosta opasnije po gol protivnika, pa im se na kraju takav pristup i isplatio.

Rezervista Mario Mandžukić se odlično snašao u 80. minutu i spasio svoj tim poraza golom skoro iz mrtvog ugla, na veliku žalost Atalante.

Inter je u Napulju ubjedljivo poražen rezultatom 4:1.

Od samog početka meča ekipa Carla Ancelottija je nametnula svoj ritam i zasluženo slavila protiv veoma lošeg Intera.

Domaćin je poveo u 16. minutu kada je Piotr Zielinski fantastičnim udarcem sa distance savladao nemoćnog Samira Handanovića.

Pokušavao je Luciano Spaletti da razdrma ekipu uvođenjem Icardija, ali desilo se upravo suprotno.

Uslijedila je prava kanonada gola gostiju, prednost Napolitanaca duplirao je Dries Mertens u 61, da bi deset minuta kasnije i Fabian Ruiz otvorio svoj konto na ovom meču.

Španac je blistao sa još jednim pogotkom osam minuta kasnije, a počasni pogodak za Neroazzurre djelo je Maura Icardija sa penala u 81. minutu meča.

Situacija se u posljednjem kolu italijanske Serije A dodatno komplikuje večerašnjim rezultatima, Atalanta i Inter su u prednosti kada je borba za Ligu šampiona u pitanju.

Oba tima imaju po 66 bodova, dok svoju šansu traže i Milan sa bodom, odnosno Roma sa tri boda manje.