Senzacionalan rasplet u Hrvatskoj: Lokomotiva slavila u Osijeku i plasirala se u Ligu prvaka

U nevjerovatnom raspletu u posljednjem kolu Hrvatske nogometne lige, Lokomotiva je došla do drugog mjesta i plasmana u kvalifikacije Lige prvaka.

Zagrebački tim slavio je u Osijeku protiv istoimenog domaćina, inače direktnog konkurenta za epitet viceprvaka, te tako ostvario najveći uspjeh u klupskoj historiji.

Lokomotivu je u vodstvo doveo Kristijan Jakić u 54. minuti, ali svega tri minute kasnije Mirko Marić je izjednačio. Veliko slavlje gostima iz prijestonice donio je Danijel Lončar i to autogolom dvije minute prije završetka meča.

Konačnih 1:2 za veliku feštu Lokomotive, koja će uz prvaka Dinamo biti drugi zagrebački klub u Ligi prvaka iduće sezone.

Na trećem mjestu završila je Rijeka, koja se nadala remiju u Osijeku. Riječki sastav do trijumfa nad Istrom od 4:2 je došao na krilima raspoloženog Antonija Čolaka koji je postigao sva četiri pogotka za svoj tim, dok je bivši fudbaler Sarajeva i Mladosti iz Doboja kod Kaknja Gedeon Guzina s dva gola tek ublažio poraz Istre.

Osijek, kojem su mnogi davali najveće šanse za osvajanje drugog mjesta u HNL, tako je završio tek na četvrtom mjestu, dok će pored njih i Rijeke u Evropsku ligu iz Hrvatske još ići petoplasirani Hajduk, koji je danas pobijedio Inter u Zaprešiću (1:4).