Senzacija u Turskoj: Konyaspor demolirao Besiktas, na utakmici nastupila četiri bh. fudbalera

Fudbaleri Konyaspora upisali su senzacionalnu pobjedu nad favorizovanim Besiktasom rezultatom 4:1 u trećem kolu turske Superlige. U ovom okršaju nastup su upisala četiri bh. fudbalera.

Domaći su poveli u 28. minuti vrlo zanimljivim golom. Levan Shengelia je pogodio nakon uigranog kornera, tačnije izigrana je odbrana gostiju za vodstvo domaćina.

Od 63. do 81. minute domaći su postigli još tri gola i tako do nogu dotukli goste. Prvo je Kravets pogodio na asistenciju bosanskohercegovačkog reprezentativca Denija Miloševića, a onda su oba strijelca postigla po još jedan gol za 4:0.

Konačnih 4:1 u nadoknadi je postavio Gokhan Tore i tako malo ublažio rezultat u korist gostiju.

Nastup su upisala četverica bh. reprezentativaca. U domaćem timu na golu je bio vrlo dobar Ibrahim Šehić, a igrali su još Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević od starta (izašao u 66. minuti nakon jednog udarca).

S druge strane, umjesto Tylera Boyda u 79. minuti ušao je mladi bh. fudbaler, Ajdin Hasić u dresu Besiktasa.