Senzacija u Njemačkoj: Košarkaši Bayerna ispali u četvrtfinalu play-offa za prvaka

Košarkaši Bayerna savladali su Ludwigsburg u revanš meču četvrtfinala doigravanja košarkaškog prvenstva Njemačke, ali su zbog slabije koš razlike ispali.

Slavili su rezultatom 74:73, ali je Ludwigsburg pobijedio u prvom meču 87:83 i tako prošao dalje.

Bayern je sve ispustio u trećoj četvrtini. Imali su prednost i +11 u prvom poluvremenu, a na odmor su otišli sa zadovoljavajućih +9.

Međutim, u trećoj četvrtini su samo stali. Postigli su 11 poena i Ludwigsburg se vratio na minus četiri, što je i dalje odgovaralo Bayernu.

Međutim, Ludwigsburg je odlično odigrao posljednju četvrtinu, nije dozvoljavao Bayernu da se odlijepi i na kraju je tim iz Minhena izvukao samo pirovu pobjedu.

Najefikasniji kod domaćih bio Marcus Knight koji je zabiljažio double-double učinak od 20 poena i 10 skokova, pratio ga je Jalen Smith sa 18.

Na drugoj strani najbolji je bio Paul Zipser sa 16 poena, dok je Danilo Barthel dodao 14.