Selimbegović konačno stigao do pobjede i gotovo ugasio nadu Đumićevog Darmstadta

Regensburg je danas u 30. kolu Cvajte ugostio Darmstadt, a duel ove dvije ekipe zanimljiv je iz razloga što domaćina s klupe predvodi Mersad Selimbegović, dok za goste igra Dario Đumić.

Uspješniji je bio na kraju bivši fudbaler Željezničara Selimbegović, čiji je Regensburg slavio sa 2:0.

Regensburg je do prednosti stigao već u 7. minuti preko Correije, a u drugom poluvremenu je Besuschkow povisio na 2:0 u 52. minuti.

Uprkos tome što je Wekesser dobio drugi žuti karton u 58. minuti, Darmstadt s igračem više nije uspio niti ublažiti poraz, a Kempe je u 65. minuti promašio i penal.

I ne samo da Darmdstadt nije uspio da ublaži poraz, već je deset minuta prije kraja Regensburg stigao i do trećeg pogotka, koji je postigao George, te su tako gosti praktički deklasirani.

Tako je Selimbegović sa svojim timom konačno uspio slaviti nakon tri poraza i četiri remija, a nade Đumića i Darmstadta u promociju i ulazak u Bundesligu se polako gase.

Darmstadt je ostao na petom mjestu, za trećeplasiranim HSV-om sada kasni šest bodova, a do kraja su ostala samo četiri kola. Uz to Hamburg ima i utakmicu manje.

U istom terminu odigrane su još dvije utakmice. Arminia i Nurnberg su remizirali 1:1, dok je Dynamo Dresden u gostima sa 2:3 nadigrao Wehena.